Powrót do: Inteligentny dom

Wymiana handlowa napędza koniunkturę mebli


Współpraca międzynarodowa opiera się w głównej mierze na kontaktach handlowych z innymi krajami - w tym wypadku chodzi o handel meblami, które każdy w domu posiada. Od pewnego czasu intensywna zaczyna być współpraca z Indiami, polegająca na imporcie z Indii towarów różnego rodzaju.

chinyPolecamy współpracę z Indiami za pomocą pośrednika, który będzie naszym pełnomocnikiem. Jest to często firma, która zawodowo świadczy taką usługę. Taki rodzaj współpracy jest bardzo popularny i bardzo częsty. Wiele firm prowadzących biznes w Indiach, ale które nie mają tam swojego przedstawiciela korzysta właśnie z takich usług. Taka współpraca ma też swój minus, który polega na tym, że pośrednik gdy za wcześnie dostanie zapłatę może przestać interesować się losem naszych towarów.

Dlatego zalecamy stosowanie takiego rodzaju współpracy gdy mamy do czynienia z rutynowym importem mebli, który nie wymaga sprawdzania jakości. Procent który dostaje pośrednik za swoją pracę to około 4-10%. Wszystko zależy od zakresu działań które otrzymaliśmy. Informacja jest dosyć ogólna, gdyż nie łatwo jest sprawdzić cenę zakupu. Nasz pośrednik, który współpracuje z producentem może ustalić ceny bez naszego powiadamiania, co niestety niekorzystnie wpływa na nasz wynik finansowy.

Zatem polecamy znalezienie takiej firmy pośredniczącej (jak np. www.importujznami.pl), która nie będzie reprezentantem producenta, a niezależną firmą. Tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że nasz handel będzie opierał się na jasnych zasadach rynkowych, bez  ustawiania ceny. Zwracajmy na to uwagę szukając pośrednika, który będzie nas reprezentował. 
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.